АНАСТАСІЯ ПОПСУЙ | БІОГРАФІЯ ЗАСНОВНИЦІ ФОНДУ Анастасія Попсуй народилася та вивчилася в Києві у 1985 році. Закінчила Київський ліцей бізнесу із золотою медаллю, була визнана кращим випускником року. Закінчила і отримала ступінь магістра в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова та Університеті економіки та права КРОК. Є членкинею Асоціації випускників Університету КРОК. У 2017 році виграла стипендію на навчання в літній школі Гарвардського університету на курсі політології.
На сьогодні Анастасія є експерткою з питань місцевого самоврядування, гендерної рівності та освітніх програм. Очолює Європейську асамблею жінок-депутаток, заснувала і проводить щорічний конкурс на «Кращі жіночі ініціативи України». Також очолює Асоціацію фондів громад України і займається розвитком локальної філантропії на теренах всієї України. Є сертифікованим коучем. Потрапила до рейтингу «100 Успішних Українців» за версією журналу Ukrainian People. Була нагороджена Верховною Радою України за «Заслуги перед Українським народом». У часи Революції Гідності адмініструвала найбільшу благодійну програму за історію України для допомоги постраждалим на Майдані.
ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Більшість свого свідомого життя Анастасія присвятила громадській діяльності. Розпочала її з посади помічниці Голови Асоціації дирек торів шкіл міста Києва. Потім працювала координатором міжнародних проєктів у Польсько-Українській фундації співпраці ПАУСІ.
З 2010 року стала засновницею та директором благодійного фонду «Фонд громади Приірпіння». За роки керівництва Фондом було запущено низку важливих програм для громади: Банк молодіжних ініціатив, Центр молодіжних обмінів, Іменний фонд Дмитра Войцеха, Благодійні Бали, конкурси грантів для громадських організацій, проведення Толок. Важливо зазначити, що Фонд громади Приірпіння ввійшов до рейтингу Найвпливовіших фондів України за версією ділового тижневика "Контракти" ще до історії з Майданом.
Під час участі у проєкті «Школа фондів громад» Анастасія мала змогу перейняти кращий досвід управління фондами громад Польщі, Латвії, Литви, Словаччини та інших європейських країн.
З 2013 по 2014 роки була Національною координаторкою міжнародного дитячого музичного проєкту "Music Camp International", очолюваний відомою американскою деригенткою Констанцією Фортунато.
З 2015 року була обрана депутатом Ірпінської міської ради, працювала в бюджетній комісії. Протягом депутатської каденції в місцевому самоврядуванні ініціювала й відкрила три освітні заклади в Ірпені: Центр творчості для дітей з особливими потребами «Дивосвіт», Ірпінський ліцей інноваційних технологій ІЛІТ та Ірпінський академічний ліцей. Започаткувала стипендіальну програму для школярів та спортсменів. Запровадила проєкт «громадський бюджет», в чому Ірпінь став одним із перших в Україні. Розпочала щорічне проведення міжнародного перекладацького фестивалю «Кочур-Фест».
У 2016 році, після стажування в Європарламенті, створила та очолила громадську організацію «Європейська асамблея жінок-депутаток», і в наступному році заснувала разом з колежанками національний конкурс «Кращі жіночі ініціативи України». Нагородження учасниць традиційно відбувається у Верховній Раді України. Переможці конкурсу брали участь у тижневому навчальному візиті до Європарламенту.
У 2018 році стає Почесною амбасадоркою міжнародної громадської організації «Міжнародна Амбасада жінок-підприємниць».
У період посади виконуючої обов’язки Ірпінського міського голови, Анастасія Попсуй підтримала такі важливі громадські ініціативи як підписання Ірпінською міською радою «Європейської хартії рівності жінок і чоловіків», виступила як єдина жінка з України на Глобальному жіночому форумі у Ванкувері у 2019 році Women Deliver 2019, виступала про гендерну рівність на Українському Муніципальному Форумі в Одесі, брала участь в міжнародній онлайн-кампанії «Інклюзія 2017» Посольства Канади.
Після того як Анастасія залишає посаду очільниці міста Ірпінь, одразу стає радницею на громадських засадах Прем’єр-Міністра України - Олексія Гончарука. У березні 2020 року йде разом з урядом Гончарука з Кабміну.
У період своєї депутатської каденції також була помічником-консультантом народного депутата VIII скликання Олени Масоріної (фракція "Народний Фронт") на громадських засадах.
У 2020 році під час пандемії заснувала проєкт «Надання психологічної допомоги жінкам в умовах кризи», в рамках якого через працівників центрів соцслужб надається психологічна короткострокова терапія жінкам в складних життєвих ситуаціях.
ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ НА МАЙДАНІ У 2014 році під керівництвом Анастасії Попсуй благодійний фонд «Фонд громади Приірпіння» адміністрував найбільшу благодійну акцію в історії України. Це була програма допомоги родинам загиблих на Майдані «Родина Майдан», яка була ініційована групою волонтерів – представниками благодійних фондів України. Кошти, зібрані у рамках програми, 56 млн грн було передано 104 родинам загиблих. Прозорість передачі коштів засвідчено міжнародними аудиторськими компаніями, Головним Управлінням МВС в місті Києві та Генеральною прокуратурою України. Усі учасники благодійної акції стали жертвами утисків та спроби рейдерського захоплення коштів, зібраних на допомогу постраждалим. Проте після численних журналістських розслідувань широкій громадськості стали відомі деталі цієї непростої, але благородної справи:
ЛЕВЫЙ БЕРЕГ. "Ни одно доброе дело не остается безнаказанным"
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА. "Родина. Майдан. Перемир’я"
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА. "Родина. Майдан. Допомога"
ГРОМАДСЬКЕ РАДІО. «Родина Майдан» заявляє про погрози через гроші для родин Небесної сотні"
ДЕНЬ. "За добрі наміри – поплатились ім’ям і репутацією"
ДЗЕРКАЛО ТИЖНЯ. "АУДИТ СЛІДСТВОМ"
ГРОМАДИ. "ГПУ підтвердила: Фонд громади Приірпіння працює чесно"
ВЛАСНІ ПУБЛІКАЦІЇ Під час навчання у Гарвардському Університету Анастасія Попсуй опублікувала декілька досліджень, інтерв’ю та творчих проєктів:
НОВОЕ ВРЕМЯ: «10 секретів Гарварду: як виховують президентів в Америці»
ГЛАВРЕД: «Чи платить Гарвард податки Кембриджу: особливості американського самоврядування»
ГЛАВРЕД: "Отець Ярослав Налисник: "Правда — дуже проста і гірка, але вона визволить нас у цій війні"
Конор Чемідлін: "Понад 50% американців засуджують політику та дії Трампа"
У 2017 році Інтернет просто взірвав відео-ролик Анастасії Попсуй, в якому її друзі студенти Гарварду, з якими вона навчалася, процитували Ліну Костенку. Це були представники Бельгії, Німеччини, Китаю, Південної Кореї, Індії, Кенії, Америки, Південно-Африканської республіки, Шотландії та Австралії:
Анастасія має свій блог на ресурсі «Кореспондент».
|