ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ПРОЕКТУ „ФОНД ГРОМАДИ ПРИІРПІННЯ”


altБлагодійний фонд „Фонд розвитку Приірпіння” 30 вересня 2010 року в ірпінській спеціалізованій школі №12 провів прес-конфернцію проекту „Фонд громади Приірпіння”, який на сьогодні більше фокусує увагу на дитячих дошкільних та шкільних закладах Приірпіння та м. Бучі.


У заході взяли участь представники Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду „Відродження”, Українського форуму благодійників та відділу освіти Ірпінської міської ради

Цільовою групою прес-конференції Фонд розвитку Приірпіння, в плані екперименту, обрав претендентів на головні керівні посади в містах та селах Приірпіння. До ідеї експерименту спонукало те, що:


- формувати громадянське суспільство, мабуть, треба з „голови”,
- 90% претендентів на пости регулярно декларують свою підтримку освітнім закладам (багато зробили, і ще більше зробити хочуть),
- у гарячий передвиборчий сезон представників політичних партій можливо „витягти” на діалог з громадськістю, крім того ще й отримати реальну підтримку,
- можна попередньо заявити від імені громадськості про готовність до соціального партнерства з владою, і представити його конкретний план.


На початку заходу слово було надано начальнику відділу освіти Ірпінської міської ради, Туташинському Василю Івановичу, який зробив розгорнутий аналіз ситуації в освітніх установах міста Ірпінь. Приірпіння займає місце лідера в Київській області щодо рівня освіти, методології та освітніх інновацій, проте через створення першого класу школи у старших групах дитячих садків, підтримка матеріально-технічної бази навчальних закладів стала ще складнішою. Аналіз доповнив своїм виступом Михайлишин Ігор Михайлович, заступник місцевого голови.


Анастасія Попсуй – організатор заходу – презентувала діяльність Фонду розвитку Приірпіння й повідомила, що за підтримки Антикризової програми Фонду „Відродження” починається проект з покращення матеріально-технічної бази двох дитячих садочків (м.Ірпінь та м.Буча). Фонд «Відродження» надав майже 120 000 тис. гривень для закупівлі матеріально-технічного оснащення та здійснення дрібних ремонтів у двох дитячих садочках. Це стало передумовою для створення місцевого Фонду громади, що вже розгортає активну діяльність. Завдяки Фонду громади планується подвоїти отриману донорську допомогу місцевими громадськими внесками.


Катерина Смаглій, директор проектів Антикризової програми Міжнародного фонду „Відродження” – розповіла про програму, можливості співпраці з місцевими владними структурами, а також анонсувала нові конкурси. Також зазначила, що дійсно Приірпіння – регіон перспективний у створенні фонду громади. Проте категорія людей, що дійсно може зробити вагомий внесок у підтримці фонду громади, створила „свій світ” за високими парканами садиб та за тонованими вікнами автівок.


Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників, розказала про Фонди громад як світове явище та провела паралелі з можливістю подібної діяльності в Україні. У дискусії, що розгорнулася уже під час презентації, учасники здійснили спробу теоретичного перенесення досвіду американських фондів громад на українські. Також прийшли до висновку, що українську ментальність можна застосовувати як реальний додатковий засіб здійснення благодійності.


Дар’я Непочатова, координатор проектів Українського форуму благодійників, повідомила про Фонди громад в Україні та ефективність їх діяльності в українських реаліях. Також було зачеплено питання браку приватних дошкільних навчальних закладів, що мають прийнятну матеріально-технічну базу, і це може стати додатковою мотивацією для громадської активності в регіоні.


Головні висновки заходу:

• Цільова група, яка є найбільш прийнятна для діяльності фонду громади, є сама громада.
• Фонд громади в Приірпінні можливий і необхідний, – існують всі передумови для цього.
• Потрібно залучати до громадської активності людей, що живуть «за високими парканами» в Приірпінні.
• Необхідно формувати культуру філантропії в Ірпінському регіоні, застосовуючи кращий міжнародний та український досвід.


Фонд розвитку Приірпіння буде розгортати діяльність фонду громади, залучати представників політикуму, бізнесу та інших місцевих громадян задля розвитку регіону та підвищення рівня життя в ньому. Проте найважливіше в цьому – показати громаді, що вона самостійно може вирішувати власні проблеми шляхом діалогу та розуміння.


Проект здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».