Формула здоров’я Ірпеня: плани на 2017 рік

За минулий рік в Ірпені відбулося більше сотні масових спортивних заходів. Серед них: родинний фестиваль "Тато, мама, я – спортивна сім'я", факельна естафета "Біг заради гармонії та миру", дитячі велозмагання у парку "Покровський", фінальний етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю "Козацький гарт", де перемогу здобули ірпінські школярі. Було започаткувано дитячий турнір з футболу на Кубок мера. У ньому взяли участь 12 команд з Ірпеня та Коцюбинського, а наставниками юних футболістів стали місцеві депутати.

На цей рік плануються дуже серйозні та престижні турніри. Вже ведуться перемовини щодо проведення в Ірпені 24 серпня національних змагань серед стронгменів "Найсильніша людина України". Крім того, на Ірпінь чекає спортивна подія світового масштабу – бій за звання чемпіона світу зі змішаних єдиноборств серед професіоналів за версією ММА PRO. За свій черговий пояс буде боротися наш земляк, ірпінчанин, багаторазовий чемпіон світу з бойового самбо та змішаних єдиноборств Ярослав Амосов.

Але зростання кількості спортивних заходів – лише один бік медалі. Мета - щоб в місті здоров’я спорт став невід’ємною частиною життя кожної родини.

Завдяки клопіткій праці представників місцевої влади до послуг юних і дорослих спортсменів: міський стадіон «Чемпіон», оновлені майданчики Ірпінської ДЮСШ, бігові та велосипедні доріжки, вуличні тренажери у кожному парку та сквері міста.

Цього року планують розширювати мережу спортивних «точок» в Ірпені. У першу чергу, мова йде про дворовий спорт. Депутати міськради подали свої пропозиції із облаштування нових та модернізації старих спортивних об’єктів на кожному із округів. Загалом в Ірпені – близько півсотні місць, де треба відновити майданчики, замінити снаряди, збудувати нові баскетбольні, волейбольні чи
футбольні поля. У планах – оновлення і шкільних спортивних майданчиків.

У проекті «Громадський бюджет», який вперше реалізували минулого року, громада Ірпеня, серед інших, підтримала й спортивні ініціативи. Завдяки активним мешканцям невдовзі отримає сучасний спортивний комплекс мікрорайон БКЗ. Там заплановано регулярно проводити родинні змагання «Батл патріотів». Отримав підтримку громади й спортивний турнір «Пам’яті Небесної сотні та героїв АТО» – змагання з міні-футболу, стрітболу, волейболу, амреслінгу, кросс хортингу та шахів серед школярів.

Із настанням тепла у зелених зонах і на відкритих спортивних майданчиках почнуть проводити безкоштовні майстер-класи та заняття із фаховими тренерами. Зараз створюється єдина інформаційна платформа, на якій можна буде знайти усі спортивні заклади міста, як комунальні, так і приватні (а їх в Ірпені близько 40), ознайомитися з їхніми пропозиціями, дізнатися про актуальні спортивні події.

Днями у соцмережі прочитав: «Велике спасибі за фізкультурно-спортивну діяльність у місті. Я бачу, як діти у другій половині дня їдуть на якусь спортивну секцію чи гуляють на спортивному майданчику без гаджетів, або чую батьків, що з гордістю розповідають про досягнення своїх дітей». Приємно, адже заради цього ми й працюємо. Вірю, що, коли відкриємо в Ірпені льодову арену та басейн, ще більше гаджетів у нашому місті переберуться у дальні шухляди.