МЕШКАНЦІ МІКРОРАЙОНУ СМУ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРАПОРА ТОЛОКОЮ ЗАХИСНИКІВ ПАРКУ



Наприкінці липня Фонд громади Приірпіння розпочав кампанію по створенню позитивного бренду Ірпеня. Громадські активісти провели соціологічне опитування і з’ясували, що більшість городян асоціюють Ірпінь із зеленими лісами, не задоволені нинішнім безладом у владі і на вулицях, на перший план ставлять питання екології і готові брати активну участь у суспільно-корисних роботах.


Першими свою активність у цьому напрямку показали жителі мікрорайону СМУ. Минулої суботи, у День національного прапора, ініціативна група парку Покровський разом з Фондом громади Приірпіння організували толоку захисників парку. На колективну працю зібралися і дорослі, і малі. До речі, дітей зібралося дуже багато, і вони як справжні господарі нового Ірпеня були надзвичайно активними та щирими: зібрали найбільше сміття, засуджували тих, хто накидав у траву пляшки,  недопалки і шприци, та із захопленням розказували про омріяні павільйони і атракціони у майбутньому парку «Покровський».

 


Взагалі роботи вистачило всім бажаючим відзначити національне свято корисним і приємним. Крім збору  сміття, обрізали дерева, встановлювали смітники, розмальовували дитячий майданчик, варили куліш і фарбували довгий бетонний паркан вздовж вул. Котляревського у кольори українського національного прапору. Після фізичної праці перешли до інтелектуальної –  вибирали кращу пропозицію з тих, що надійшли на конкурс ідей для розвитку бренду Ірпеня, як міста екологічної культури. Мешканці мікрорайону СМУ зійшлися на тому,  що хотіли б жити: «у місті мільйона сосен» або  «у місті в лісі». Багато новоселів заради цього і придбали тут житло, а корінні ірпінці лише спогадами про куротний Ірпінь і гріють душу. Люди  переконані, що тема збереження спільного зеленого дому і розбудови нового екологічного Ірпеня є не менш актуальною, як мир і стабільність у державі. Тож діти охоче візуалізували майбутнє фарбами і фломастерами на папері, а  дорослі обговорювали те, яким чином бажане зробити реальністю.



Анастасія Попсуй, директор Фонду громади Приірпіння:


«У нас є ще багато проблем, які на жаль, ми мусимо вирішувати самі. Хочеться вірити, що влада зміниться, і в місті буде якийсь порядок. Дивишся на сусідню Бучу і хочеться щоб у нас теж було так гарно: щоб були гарні парки і доріжки, щоб було де займатися спортом і гуляти з дітьми. Що ми  можемо зробити для цього? Давайте виходити з будинків і радитися. Всі, з ким я сьогодні говорила, готові працювати. Я вірю, що Фонд громади Приірпіння і організації, з якими ми працюємо в Ірпені, спроможні змінити Ірпінь на краще. Разом ми можемо це зробити.»



Олег Вустенко, член ініціавиної групи парку Покровський»:


«Я не є корінним ірпінцем. Але, як і багато інших новоселів, моя сім’я обрала це місто для життя, для того щоб тут росли і набиралися сил наші діти. Тож тепер ми разом маємо працювати над тим, щоб наш Ірпінь став комфортним і затишним містом».



Яна, молода мама:


«Важливо, аби до місцевої влади потрапили люди, які не будуть красти. Проблема, зокрема нашого Приірпіння, в тому, що крадуть. Закони у нас нормальні, просто люди крадуть. А мером однозначно має бути людина професійна та чесна, компетентний менеджер міста із сильними порядними людськими характеристиками. За такого мера я буду голосувати».



Олександр, місцевий активіст, молодий батько:


«Я за цивілізацію, порядок, європейський підхід у добробуті мешканців. Потрібно зупинити дерибан та вирубку парків, забезпечити благоустрій парків, вулиць, створити місця для розвитку дітей, підвищити рівень освітньої сфери, створити передумови для спортивного та творчого розвитку дітей. Діти – наше майбутнє! Давайте розбудовувати місто саме для них!»



Людмила, працівник сфери освіти в Ірпені:


«Чому, на відміну від Бучі, в Ірпені зняли 50% доплати до зарплати освітян? Чому в Бучі залишили навіть доплату 20% за престижність, а в Ірпені все настільки погано? Якби не було гідного прикладку по-сусідству – Бучі, то можна було б віднести наші проблеми на рахунок загальної кризи в країні. Але ж ми бачимо, що навіть у дуже непрості часи за кваліфікованого керівництва маленьке місто може розвиватися, забезпечувати мешканців комфортом. Ми не можемо, на жаль, запросити Федорука стати мером Ірпеня, але хотілось би бачити на посту мера саме таку людину, схожу за професіоналізмом на нього. Це має бути чесна, самодостатня, компетентна людина. І дуже вірю, що саме такий мер буде в Ірпені!»



Сергій:


«Найбільше, чого хочемо ми (жителі біля парку «Покровський»), це нормального благоустрою та інфраструктури. Треба, аби було зручно та комфортно жити. Це не так багато. А щодо мера: якби такого керівника, як у Сінгапурі, який приведе потужну команду прогресивних, професійних та чесних людей, які орієнтовані на майбутнє. Такий мер з гарною командою зможе дуже багато і за досить короткий термін часу».



Яна, молода мама, 20 років:


«Я вже 4 роки живу в Ірпені і планую залишитись тут назавжди. У мене молода сім’я, хочеться комфорту та зручності. Хочеться, щоб було де гуляти з дитиною, проводити час з родиною. Ірпеню потрібен хазяїн, господарник, з досвідом управління. Потрібен порядок в місті, а це може організувати лише гарний управлінець з досвідом».



Зінаїда та Ірина, молоді мами:


«Ми – мами з маленькими дітьми. В Ірпінь приїхали нещодавно – 2 роки назад. Для нас, в першу чергу, важливо, як для більшості мам Ірпеня, аби були садочки, школи, місця для гуляння та відпочинку з дітьми. Потрібна чистота та інфраструктура, що створюють умови для освіти та безпеки дітей. Наразі в Ірпені з цим великі проблеми, і ми стикаємося з ними щодня. В місті дуже багато молодих родин з маленькими дітьми, і вони потребують особливої уваги від нового мера».



Аналіз проблемних місць та вивчення пропозицій щодо їх покращення – лише перші кроки після проведення толоки. До місцевих виборів на посаду міського голови громада готує цілий пакет пропозицій та вимог до майбутнього міського голови і обиратиме того, хто готовий взятися за вирішення конкретних завдань, поставлених перед ним громадою. А поки що організатори щиро дякують усім, хто долучився до толоки захисників парку Покровський:  ГО «Нові обличчя», СОГ «Демократична Київщина», громадська ініціатива «Зробимо Україну чистою», Всеукраїнський екологічний проект «Не сміти», Українська асоціація заготівельників та переробників вторинної сировини.

 

ПОДЯКА: ГО "Нові обличчя", СОГ "Демократична Київщина", магазин "Ліра", ресторан "Камелот", журнал "Пульсар", студія "Жардін де ля Данс", жіноча організація "ЛАДА".



Персональна подяка волонтерам, які розфарбували бетонний паркан і вуличні стовпи у кольори національного прапору України:

Назар Нагорний
Валерія Лозбін
Юлія Гензицька
Влад Бондарчук
Кирило Зозуля
Ярослав Бєлов
Олександра Савотченко
Вероніка Поляновська
Андрій Скорик
Діана Демидко
Крістіна Іщук
Ярослав Сисюк
Еріка Кременчук
Вероніка Володько
Микита Володько
Анастасія Адажинік
Валерія Зозуля
Ярослава Зозуля
Влад Хомутенко
Олександр Корога



Особлива подяка керівництву ресторану «Камелот», який надав організаційну допомогу дорослим учасникам толоки і пригостив малечу свіжою випічкою.

Попереду – ще багато спільної роботи над тим, щоб Ірпінь став містом екологічної культури.   Вже найближчими вихідними на толоку збираються  мешканці ще трьох мікрорайонів.

 

 

ФОТОЗВІТ  http://irpinfond.io.ua/album688906