ДОБРО, ГАРТОВАНЕ МАЙДАНОМ, ДАЄ ВІДСІЧ БРЕХНІ
Фонд громади Приірпіння подав до суду позовну заяву про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації. Відповідачами виступають народні депутати України Олександр Бригинець, Леонід Ємець, Володимир Ар'єв а також виконавчий секретар Громадської організації «Асоціація дослідників голодоморів в Україні» Любов Стасів, керівник Громадської організації "Київський міський комітет порятунку бізнесу" Микола Криворот та керівник Міжнародної громадської організації "Міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи" Алла Ландар. Як зазначено в заяві, ці особи систематично розповсюджували неправдиву інформацію про розкрадання грошей, зібраних для потреб родин «Небесної сотні». Насправді, це був не просто брудний політичний PR, а виклик усій прозорій благодійності в нашій державі.
Але в Україні – нові часи. І представники Фонду громади Приірпіння насамперед дбають про те, аби цинічність не розтоптала паростки довіри, яка ціною героїчних життів почала відроджуватися в розчарованому українському суспільстві. Тому просять суд визнати інформацію про розкрадання благодійних коштів недостовірною і зобов’язати усіх, хто поширював неправду, спростувати її у той же спосіб, що й розповсюджували: через Інтернет, телеефір і серед родин «Небесної сотні».
Неперевірені факти – дуже небезпечна і, як не прикро, але ще дуже актуальна зброя у світі. Тому суспільство має винести ще один важливий уроком з цієї ситуації. ЗМІ в новій демократичній державі мають усвідомлювати, що підтримка добра – справа не стільки честі, скільки совісті, яку не можна регламентувати редакційною політикою чи гонораром. Це ж стосується і всіх нас, споживачів коментів, статей, інтерв’ю. Час вимагає внутрішнього росту, відмови від старої звички шукати своє сміття на чужому подвір’ї. Особливо тоді, коли у сусіда порядок, який ти не здатен навести.
На сьогодні Фондом громади Приірпіння здійснено більше двухсот виплат родинам загиблих на Майдані та пораненим загальним обсягом більше тридцяти чотирьох мільйонів грн. Станом на 02.07.14 родинам виплачено 18 341 217,93 грн. + 3 366 066,57 грн. (податку) = 21 707 284,50 грн., а також окремо на дітей: 1 912 410,40 грн. + 387 589,60 грн. (податок) = 2 300 000,00 грн. Майже 10 млн. окремо виплачено на важко поранених. Виплати здійснюються щодня і до кінця липня мають завершитись.
На жаль, систематична негативна дія людей, що намагаються дискредитувати благодійну діяльність Фонду, змусила благодійників корегувати попередні плани. Фонд не резервуватиме сум з уже зібраних пожертв для подальшої допомоги пораненим і родинам загиблих безвісти, припинить збирати пожертви й розподілить усі наявні кошти між родинами та неповнолітніми дітьми загиблих, про яких є підтверджені дані станом на 11.06.2014 р., а саме — 103 родини і 52 дитини.
Змінено й пропорцію розподілу коштів між родинами і дітьми загиблих. Сума кінцевих виплат кожній сім'ї становитиме близько чотирьохсот тисяч гривень. Кожна неповнолітня дитина отримає ще сто тисяч. Сім'ям загиблих з неповнолітніми дітьми буде надано вибір — отримати всю суму допомоги на дітей одноразово або через довгострокові фінансові інструменти. Варто зазначити, що реальні суми виплат родинам виявляться меншими після відрахування податку на прибуток фізичних осіб, який становить сімнадцять відсотків. До речі, народні депутати могли б змінити ситуацію на краще, прийнявши необхідний закон, але до реальної благодійності у них руки поки не доходять. Також на рахунок Фонду громади Приірпіння у вигляді відсотків від ПАТ "Кредобанк" надійшло 190 670 гривень. Згідно з рішенням більшості членів експертної ради (насамперед — представників родин загиблих) вони будуть спрямовані на допомогу пораненим.
Адміністрування програми Фонду громади Приірпіння "Допомога постраждалим на Майдані та їх родинам"здійснюється за підтримки ІСАР "Єднання"
ПРО ПРОГРАМУ В ПРЕСІ ТА ЖУРНАЛІСТСЬКІ РОЗСЛІДУВАННЯ
ВІДЕОМАТЕРІАЛИ
|