РОДИННЕ КОЛО НЕБЕСНОЇ СОТНІ ЗІБРАЛОСЯ В ІРПЕНІ

Це родинне коло об’єднала доля та Божий промисел. Вони зібралися майже через півроку з початку подій, які змінили життя кожного українця, і майже через три місяці з моменту, коли життя змінилося у кожного з них. Вони – це родини Героїв Небесної Сотні. Всього майже двісті осіб: дружини, батьки, діти, дядьки, брати, сестри. Всі – з різних регіонів України, але з однаково пекучим болем в душі через страшну втрату рідних людей на Майдані.


ФОТОГЛЕРЕЯ  http://irpinfond.io.ua/album674191_0

 

 

 

Ідея зібратися народилася у них самих під час розмов з психологами, які на волонтерських засадах вже два місяці здійснюють психологічний супровід цих сімей. Організатори поставили за мету познайомити родини між собою, полегшити їх душевний біль через спілкування з людьми, які пережили таке саме горе, надати психологічну підтримку.

 

Пропозицію активно підтримали благодійники. Тимчасовим прихистком для гостей став один з найкращих готельних комплексів України – Конференц Хол Ірпінь, затишне місце для спілкування, обміну спогадами та переживаннями. Забігаючи наперед, одразу зазначу, що гості залишилися задоволеними умовами проживання і гостинністю персоналу, що додало тепла у хворі душі і гарних рис у репутацію нашого міста.

 

 

Дні пам’яті у Родинному Колі Небесної Сотні тривали з 16 по 18 травня. Програма заходу передбачала проведення індивідуальних психологічних консультацій та організацію груп взаємодопомоги, відвідування Майдану (найбільш хвилююча і тривожна частина, що супроводжувалася великою кількістю сліз і квітів), вечір пам’яті (не менш емоційний і щирий епізод), літургію, планування майбутнього тощо.

 

 

«Я ніколи не був раніше в Ірпені, – поділився один з учасників зустрічі син Героя Майдану Василя Шеремета з Івано-Франківщини. – Подобається тут. Хоча Карпати серцю миліші… Спасибі організаторам, що нас зібрали. Поспілкувалися. Разом легше пережити горе. Психологи допомагають. Згадую батька: він не дожив лише два тижні до шістдесяти п’яти років. Пішов з дому, і ніхто навіть не знав куди. Просто зник. Шукали, телефонували, а він не відповідав. Хотів би знайти хлопців, з якими він був на Майдані… А ще дуже хочеться, щоб покарали винних…»


 

Вперше приїхала до Ірпеня і дружина Віталія Коцюби Наталія зі Львівщини. Ледве стримуючи сльози, молода жінка розповіла про те, як намагається справлятися з горем за допомогою молитви і як тут в Ірпені познайомилися з чоловіком, який лікує свою душу таким же чином. Це знайомство і психологічна допомога дуже важливі для неї. «Зараз стало трохи легше. Я розумію, що Бог дав – Бог забрав. Намагаюся не плакати. Щоб не бачили мої хлопчики. Вони в мене дуже розумні. Навіть телевізор виключають, коли щось про Майдан показують, аби я не плакала…»


 

«Тут люди всі однаково згорьовані. І підтримка один одного дуже важлива. Хтось щось підказав, щось порадив – все ж легше», – додав Наталин земляк Іван Варениця. Він приїхав до столиці разом з братом та братовою дружиною, які втратили одного з трьох синів. Героя звати Роман Варениця, було йому 35 років, працював вчителем математики, збирався на осінь одружитися…

 

 

«Коли ми планували зустріч з родинами, то хотіли обговорити реабілітаційні програми, юридичну допомогу, довготривалу фінансову підтримку дітей, – поділилася враженнями директор Фонду громади Приірпіння Анастасія Попсуй. – Але учасники Родинного Кола на цьому не зупинилися. Зовсім не очікувано для нас вони ініціювали створення громадської організації, яка буде захищати їхні права, зокрема, добиватися скорішого просування розслідування вбивств на Майдані, покарання винних, присвоєння загиблим офіційного звання Героя, контролювати реалізацію соціальних гарантій державою тощо. Найголовніший висновок – ці люди не були в стані жертви, а відразу відчули єдність і силу. Вони дуже позитивні, вольові та сповнені любові. Особливо мені запам’яталася жінка, яка сказала: «Я їх всіх простила і молюся, щоб Бог простив їх…»


 

Крім психологічного полегшення, під час зустрічі в Ірпені було досягнуто і ряд конкретних практичних результатів: зібрані необхідні документи для остаточної виплати по сто тисяч гривень до кінця травня усім сім’ям Небесної сотні, розглянуті пропозиції щодо реалізації довгострокових програм підтримки дітей, створена ініціативна група з десяти осіб, яка вже завтра, у вівторок, 20 травня, зустрічатиметься з віце-прем'єр міністром України Віталієм Яремою та генеральним прокурором Олегом Махніцьким.

 

 

Життя триває. Сім’ї Героїв Майдану наповнюють його новим змістом. І Приірпіння активно вписує свої рядки в нову історію.


ВІДЕОРЕПОРТАЖІ


1+1

https://www.youtube.com/watch?v=nHG4Hgeaye0


5 КАНАЛ

http://www.5.ua/ukrajina/majdan/item/384071-rodychi-heroiv-nebesnoi-sotni-zibralys-u-kyievi-i-vymahaiut-vid-vlady-rozsliduvannia


ICTV

 

 

Людмила Лозова