ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ВИСТУПАЄ ЗА СТВОРЕННЯ ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
Запрошуємо небайдужих мешканців Приірпіння долучитися до ініціативної групи з організації порядку на вулицях та у кварталах Ірпеня шляхом створення Органів самоорганізації населення! Фонд громади Приірпіння, Демократична Київщина, Іменний фонд Дмитра Войцеха, Громадська Рада Приірпіння розпочали масштабний проект розвитку самоорганізаційного потенціалу громади Приірпіння. Єдиний дієвий спосіб вплинути на місцеві рішення та активізувати громаду на захист своїх потреб – створити мережу органів самоорганізації населення.
ІДЕЯ ПРОГРАМИ: звичайні жителі Ірпеня та прилеглих селищ втомилися від незадовільного рівня послуг ЖЕКів, поганих доріг, неефективної системи вивозу сміття, облаштування прибудинкових територій та іншого. Європейські, американські та українські практики свідчать про те, що навіть за належного врядування в містах, місцеве населення об’єднується для покращення ситуації в їхніх громадах самостійно вирішуючи нагальні проблеми. Так, нам потрібно контролювати владу та моніторити перерозподіл наших податків задля добробуту українців, проте багато що ми можемо вирішити громадою, об’єднавшись задля покращення ситуації в наших домівках, біля наших будинків, на наших вулицях. І для достатньо просто стати більш активним жителем свого міста.
МЕТА: популяризація та підтримка процесу створення органів самоорганізації населення в Приірпінні, надання юридичних та бухгалтерських консультацій ініціативним групам, фінансова підтримка проектів покращення умов проживання на певній території.
ТЕРМІН ВИКОНАННЯ: 1 листопада 2013 року – 31 грудня 2014 року
УЧАСНИКИ: звичайні жителі Приірпіння (офісні працівники, водії, продавці, студенти тощо), що не мають змоги займатися діяльністю громадських організацій, але спроможні приділяти час для участі у заходах з покращення життя на своїй території. Активісти, що готові створювати органи самоорганізації населення (ОСН) або долучатися до його діяльності.
ЗАХОДИ: формування активу мультиплікаторів за районами Ірпеня, лобіювання Положення про ОСН в ОМС, зустрічі з жителями Приірпіння, роз’яснення особливостей та принципів роботи ОСН, проведення круглих столів, надання консультацій ініціативним групам, проведення кампанії фінансової підтримки ініціатив (за умови уже частково сформованої суми коштів жителями будинку чи вулиці), створення ресурсного центру в ОМС.
ЯК ДОЛУЧИТИСЯ: ваші пропозиції та ініціативи приймаються за адресою: м. Ірпінь, вул. Грибоєдова, 2, оф. 13, або за телефоном 0960596726. Приходьте, і наші колеги із задоволенням розкажуть, покажуть і допоможуть в роботі ОСН.
ПРО ОРГАНИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ (ОСН)
Важливим елементом системи місцевого самоврядування є органи самоорганізації населення. їх правовий статус визначається сьогодні Конституцією (ч. 5 ст. 140) та законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" (статті 4,14,16, 60) і "Про органи самоорганізації населення" (далі — Закон).
Відповідно до Закону такими органами є комітети: будинкові, вуличні, квартальні, мікрорайонів, сільські, селищні. Вони є однією з форм участі членів територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах у вирішенні питань місцевого значення, виборними органами, що створюються жителями, які на законних підставах проживають на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення завдань, передбачених вказаним Законом (статті 2,3).
Органи самоорганізації населення створюються за ініціативою самих жителів та з дозволу відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради на окремих частинах відповідних адміністративно-територіальних одиниць, а саме: сільського, селищного комітету — в межах території села, селища, якщо його межі не збігаються з межами діяльності сільської, селищної ради; вуличного, квартального — в межах території кварталу, кількох або однієї частини вулиць з прилеглими провулками у місцях індивідуальної забудови; комітету мікрорайону — в межах території окремого мікрорайону, житлово-експлуатаційної організації в містах; будинкового — в межах будинку (кількох будинків) в державному і громадському житловому фонді та фонді житлово-будівельних кооперативів; комітету району у місті — в межах одного або кількох районів у місті, якщо його межі не збігаються з межами діяльності районної у місті ради (ст. 7).
Законом детально врегульовано також порядок ініціювання, надання згоди, обрання та легалізація органів самоорганізації населення.
Головні завдання ОСН:
– представляти і захищати інтереси громадян, що проживають на території ОСН, перед органами місцевого самоврядування, органами державної влади, юридичними особами;
– покращувати організацію проживання громадян та вдосконалювати господарювання на території ОСН;
– забезпечувати задоволення побутових, культурних, соціальних та інших потреб жителів шляхом сприяння в наданні їм відповідних послуг.
ОСН – це захист від ризику втратити житло та землю, на якій наше житло знаходиться!
ОСН – це захист від масового неконтрольованого створення ОСББ, яке вже за нашими спинами організовує та скеровує ЖЕК через призначених та довірених осіб!
ОСН – це контроль за діяльністю влади та адресна допомога!
ОСН – це протидія тискові монополізму надавачів комунальних послуг!
ОСН здатний стримувати підвищення тарифів, забудову парків, необмежену роздачу землі приватним структурам.
ДОБРОБУТ МІСТА У РАКАХ ЗВИЧАЙНИХ ЛЮДЕЙ!
|