ПОЛЬЩА ПРЕДСТАВИЛА СВІЙ ДОСВІД ІРПІНСЬКИМ «РЕФОРМАТОРАМ» ЖКГ

 

alt   alt

 

7-11 жовтня група голів ОСББ та управителів відвідала Польщу з метою перейняти кращий польський досвід в управлінні нерухомістю. 5 днів група провела у постійних зустрічах з управителями будинків. Адже в Польщі існує 20 000 ліцензійних управителів будинками. Цей ринок дуже розвинутий та надзвичайно конкурентний, адже як утримувати порядок та лад у будинках, вирішувати комунальні проблеми якісно та швидко.

 

Представники Приірпіння здійснили низку зустрічей: в організації "ІНСТИТУТ УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ" (Arkadiusz Borek - Президент Інтитуту, Grzegorz Roszer –управитель нерухомістю, Henryk Rand – Президент Польського товариства управителів інвестиційної нерухомості), в офісі Інвестиційної компанії KJK (Grzegorz Roszer –управитель нерухомістю), в будівельному центрі ATTIC (Konrad Ciernia - експерт центру, спеціаліст по роботі з Україною), зустрічі з ОСББ та управителями різних районів (супроводжував експерт Grzegorz Roszer –управитель нерухомістю). 

 

Проект поступово рухається до свого завершення, проте нас чекає ще багато цікавих та пізнавальних заходів. У листопаді за результатами конкурсу «І на нашій вулиці буде світло» буде встановлено 5 конструкцій вуличного освітлення із екологічним типом живлення – сонячні панелі. Відкриття кожного об’єкту буде супроводжуватися урочистостями та гарно організованим дозвіллям для місцевих мешканців. Також планується провести великий заключний захід проекту, де представники організаторів та Посольства Польщі підбиватимуть підсумки проекту та вручатимуть сертифікати найактивнішим учасникам.

 

Дуже прикро, що в Ірпені і досі нема ресурсно-інформаційного центру, який би вів інформаційно-роз’яснювальну роботу з мешканцями Приірпіння. Адже Ірпінь забудовується стихійно, власники новобудов у стані «покинутості на призволяще», оскільки не мають де навіть спитати: що і як робити? як сворити ОСББ? як зменшити тарифи? як взяти будинок на баланс ОСББ? та ін. Сподіваємося, що незабаром будуть зрушення у створенні Ресурсного Центру ОСББ на базі виконкому Ірпінської міської ради, адже наш проект став поштовхом для суттєвих змін в нашому регіоні, але усі ці ініціативи мають бути стало підтримані місцевим самоврядуванням. Лише спільними зусиллями наш регіон зможе відображати нову якість життя.

Проект виконується Фондом громади Приірпіння за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні та Іменного фонду Дмитра Войцеха.

 

Фотозвіт поїздки http://irpinfond.io.ua/album642142

 

 

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ ПОЇЗДКИ ДО ПОЛЬЩІ

 

 

Дмитро Войцех, співорганізатор, депутат Ірпінської міської ради:

"Щойно повернувся з Польщі, де був з ознайомчою поїздкою в рамках Кампанії з переходу на новий рівень управління нерухомістю. Поляки комунальні проблеми, якими у нас хоч греблю гати, вирішили просто і ефективно — повністю відмовилися від державних ЖЕКів. Керуючі компанії, які займаються обслуговуванням житла, діють на підставі угоди, яку з ними укладають члени ОСББ (організація співвласників багатоквартирних будинків). Лише в Кракові, приміром, таких керуючих компаній 40, тож у людей завжди є можливість вибору відповідно до ціни та якості послуг, що надаються".

http://blog.liga.net/user/dvoytseh/article/12539.aspx

 

 

Тетяна Левдар, голова ОСББ в м. Буча, консультант проекту:


«Поїздка була насиченою, корисною, інформативною, пізнавальною та в деяких питаннях навчальною. Вразили житлові райони в містах Глівіце та Кракові, а саме благоустрій житлової забудови та системний підхід до забудови міст. Дуже сподобались варіанти огородження територій та обладнання дитячих майданчиків. В Україні необхідно впроваджувати найбільш ефективні підходи до комплексної забудови територій з об’єктами соціально-культурного призначення. Наразі зараз будівництво розрізнене, забудовників цікавлять тільки «короткі гроші», відсутні інвестиції в соціальну інфраструктуру. Щодо державної політики, то на мій погляд, забудовники, на сьогодні, не несуть ніякої відповідальності в разі здачі об’єктів з недоліками, а їх виправлення «лягає на плечі та гаманці» мешканців. Дуже вдячна організаторам за надану можливість набуття практичного досвіду в сфері управління нерухомістю».

 

 

Ольга Ромашкіна, перспективний управитель комплексу будинків на вул. Островського:


«Найбільш корисною для практичної діяльності була зустріч в офісі управляючої компанії, де можна було на власні очі познайомитися з такою бізнес-структурою. Дуже інформативно і вичерпно для мене пройшла перша зустріч у Катовіце з Паном Аркадіусом. Було дано цілісне уявлення про сферу управління нерухомістю. Подібна організація і цей Інститут зокрема дуже цікавий як громадська організація, що регулює ринок. Цікаво , що сертифікація керуючих ( і навчання) тепер відбуватиметься на регіональному рівні в Польщі, що можливо і в Українських реаліях. Можливо так швидше можна дати реальний і серйозний поштовх розвитку цього бізнесу в Україні . Тому нашим органам самоврядування варто посприяти і підтримати відкриття ресурсного центру для ОСББ в Приірпінні, а також співпрацювати з нашими ОСББ та управителями».

 

 

Максим Плєшко, голова Асоціації власників цокольних квартир Ірпеня, член ОСББ:


«Враження позитивне, поїздка пізнавальна і корисна в світоглядному і практичному контекстах. Цікавою була вся інформація про автоматичне створення і функціонування ОСББ. Корисною є модель ОСББ - управляюча компанія. Це те, чого не вистачає в Україні і те, що хотілося би втілити у нас. Найбільше запам'яталася зустріч в офісі управляючої компанії та зустрічі з паном Яцеком з Європейського інституту нерухомості. Хотілося би створити управляючу компанію у форматі «ФОП» з метою оптимізації фінансових витрат в ОСББ. Порада громаді: створювати управляючі компанії. Це, виявляється, може бути бізнесом. До державної політики: прописати в законі модель взаємодії ОСББ і управляючої компанії. Взагалі легітимізувати інститут управлінців нерухомістю як такий. Словом, відтворити польську модель».

 

 

Андрій Побєгаєв, голова створюваного ОСББ по вул. Пушкінській:


«Спасибі велике за чудову можливість помандрувати і повчиться . Візит вийшов дуже насиченим і плідним і , що найголовніше своєчасним . Програма навчання була дуже насичена та пізнавальна. Найбільше вразила простота керівників компаній та підприємців – відкриті, прості, щирі люди. Не так як у нас – кожна прибиральниця – великий начальник з короною. Дуже сподобалося як виглядає в житловому секторі озеленення . Постараємося підтягнутися до їхнього рівня в цій справі . По приїзду зібрав ініціативну групу нашого будинку і поділився інформацією , яку дізнався у Польщі. Так що вважаю розширення кругозору в цьому напрямку дуже позитивно вплине на поточне створення нашого ОСББ» .

 

 

Максим Романов, голова комплексного ОСББ в с. Ворзель, вул. Леніна:

«Поїздка дуже цікава і продуктивна . Велика відмінність менталітету і законодавства двох країн – України та Польщі, але це не зменшує нашої перспективності в управлінні нерухомістю. Особливо цікавими видалися прибудинкові території - дуже багато зелені та каменю . На своїй прибудинковій території буду втілювати дитячий майданчик і зелений ландшафт за побаченим зразком. Досвід набутий у поїздці буду втлювати у форматі розвитку " Асоціації ОСББ Приірпіння " для Ворзеля, Ірпеня , Гостомеля та Коцюбинського . Ще плану з підтримкою досвідчених людей та інвесторів створити конкурентне керуючу компанію. Після побаченого в Європі одне побажання - щоб люди стали впевненими в собі і створювали ОСББ, тоді самі зможуть вирішити свої питання і завжди бачити результат.
 Висловлюю подяку організаторам проекту Анастасії , В'ячеславу , що у них вистачило терпіння донести по всіх містах про дію такого проекту і вислухати нерозуміння і обурення людей (їх завжди сприймали як людей від забудовника) . Велике спасибі Андрію Страховському і Дмитру Войцеху, що виділили час для проекту і не залишилися байдужими для розвитку ОСББ і керуючих компаній в Приірпіння» .

 

 alt