ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ УСПІШНІСТЬ ОСББ В ЖИТОМИРІ

 

alt   alt

 

28 вересня 2013 року група із голів ОСББ, управителів нерухомістю, журналістів та громадських діячів здійснили навчальну поїздку до Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Житомира. Особливістю поїздки стала можливість побачити на власні очі ефективне управління нерухомістю в Україні в будинках різної якості - від новобудов до багаторічних «будинків-ветеранів».


Проект виконується Фондом громади Приірпіння за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні та Іменного фонду Дмитра Войцеха.

 

Першим учасники відвідали ОСББ «Молочник», якому уже більше десяти років. Це ОСББ вирішувало, здавалось би, непосильні задачі своїми силами - перекриття старого даху, заміна вікон у підвалах, капітальний ремонт труб. Голова ОСББ - Жигадло Лариса Миколаївна – тендітна жіночка пенсійного віку, що сформувала залізний авторитет надзвичайно дієвого управителя. Мешканці будинку вдало вирішують постійні проблеми, вибивають кошти в місцевого самоврядування, розвиваються та вдосконалюють систему управління.

 

Фотозвіт заходу http://irpinfond.io.ua/album638351

 

  

Голова ОСББ «Молочник», Лариса Жигадло:

 

alt«Нашому будинку 15 років. З квітня 2012 року ми покрили дах. На квітень місяць 2012 р. було 32 000 боргів у людей, тому що 10-тий поверх взагалі нічого не платив. На 10-му поверсі протікав страшно дах, тому мешканці зібрали кошти і в рахунок квартплати платили на перед по 3000-5000 грн. на утримання будинку (членського внеску). Таким чином до 15 вересня 2012 р. був повністю перекритий дах за 60 000 грн. власних коштів. Потім купили 3 амбарні замки, гаражні, закрили дах, зробили ремонт під’їзду (побілили, пофарбували), в 2013 р. зробили бордюрчики, прибрали підвали (з 1 та 2 під’їзду вивезли по камазу сміття), 18 вересня 2013 р. поставлені пластикові вікна у підвалі. Наразі ще плануємо каналізаційні труби заізолювати та пофарбувати в підвалі. Багато ще планів», - посміхається Лариса Миколаївна.

 

  

 

Голова ОСББ «Богуна 5», Безий Михайло Степанович:

 

alt«У нас дуже непроста ситуація. На сьогоднішній день не займаємося експлуатацією будинку, будинок ще не заселений. Генпідрядник – банкрот. Інвестор і замовник цього будинку - Київміськбуд. З 1 березня офіційно був зареєстрований ОСББ, але офіційно декларація була підписана 1,5 роки тому про введення в експлуатацію.16 лютого 2013 р. були проведені перші збори. На сьогоднішній день в будинок нами уже вкладено 3 800 000 грн. Липень-серпень 2013 р. проведено воду,електроенергію, укладено договори на підключення до квартир світла, з жовтня 2013 р. починаємо працювати над котельнею. Далі планується підключити газ. До Нового року власники квартир ще роблять ремонти. 2013 р. – це сьомий рік будівництва будинку. Всього в будинку 178 квартир. Робіт ще треба зробити багато, але ми не падаємо духом. Уже на майбутнє навіть плануємо загородити територію гарним парканом аби було більш затишно».

 

 

  

Голова ОСББ «Гоголівська 9», Пшеничук Олена Михайлівна:


alt«Нашому будинку 32 роки. Ситуація нам здавалася безнадійною. Розворушити людей та повірити у свої сили було важко. Проте декілька конкретних справ, таких  як встановлення своїми силами дитячого майданчика, боротьба за свої нові ліфти, вивіз сміття та інше змусили мешканців взятися до справи навіть з ентузіазмом. Наразі плануємо зробити пандус у парадному для інвалідів. У нас тільки один-мешканець на візку, але уся громада будинку твердо вирішила зробити його життя більш приємним, облаштувавши нормальний спуск в парадному. Один за всіх, і всі за одного!»


 

  

 

 

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ НАВЧАНЬ


Романов Максим Валерійович, Ворзель, Леніна 2-б, перспективний голова ОСББ та засновник Асоціації ОСББ:

«Хочу буду управителям і хочу створити ОСББ. Нам це потрібно, це потрібно місту. Я бачу, що дуже багато будинків об’єднує одна і та сама проблема, і вона звалена на наші власні плечі. І загалом нам потрібна асоціація ОСББ аби спільно вирішувати проблеми та допомагати один одному».

 


Некряч Володимир Іванович, зам. начальника Гарант Житло сервіс:


«Розвиток ОСББ та управителів - це дійсно перспективний напрямок і не потрібно боятись створювати ОСББ,тому що майбутнє нашого регіону багато в чому залежить від оновленої системи відносин мешканців та управителів».

 


Зімін Володимир Олександрович, член ініціативної групи в Ірпені:

 

«Я дуже задоволений семінарами та поїздками. Ми отримали досвід, який допоможе створити нам ефективне ОСББ. Бажаю проекту подальшого успіху, сподіваюсь, що ми зможемо встановити зв’язки з владою та розвинемо бізнес в цьому плані. Зможемо впевнено почувати себе на ринку управляючих компаній. Особливо вдячний Фонду громади Приірпіння та Іменному фонду Дмитра Войцеха».

 

Ледньова Тетяна, громадський діяч, ГО «ЛАДА»:

«На власні очі побачила різні форми створення ОСББ. Єдине, що не побачила чи можна в будинку некооперативному створити ОСББ. У нас хаос в Ірпені з управлінням нерухомістю. Ніхто не знає що робити і як правильно. Але я гадаю тепер справа піде трохи легше, оскільки даний проект здійснив справжній позитивний прорив в нашому регіоні. Треба рухатись далі».

 


Андрій Сніжко, журнал «Пульсар» , кореспондент:

«Хотілось подякувати за якісну організацію цієї поїздки та семінарів. Отримали унікальний досвід різних будинків та різних моделей управління. Ми спробуємо порівняти цю ідею з управлінням в Ірпені. Та поширимо цю інформацію серед читачів. Підштовхнемо людей до правильного прийняття рішення».

 


Демченко Олександр Сергійович, юрисконсульт комунального підприємства:

«Впевнився в перспективності розвитку ОСББ та ринку управління нерухомості. Побачив декілька моделей управління ОСББ і в подальшому буду цим користуватись».

 


Демченко Світлана, начальник відділу економіки Ірпінської міськради:

«Я і раніше розуміла, що при такій забудові, яка відбувається в Ірпені, в майбутньому прийдеться так чи інакше управляти всім цим добром. Мають бути підготовлені фахівці, яких не завжди можна знайти. Навчальні заходи проекту мене запевнили, що на сьогоднішній день потрібно створювати ОСББ та розвивати управляючий бізнес. Перше, що я зроблю коли повернусь, то це напишу статтю, хоча б коментарі для того, щоб розмістити в газеті як можна управляти. Ми повинні обов’язково утримувати свої будинки в належному стані, поширювати культуру порядку та вчити людей якісно управляти своїм майном. По створенню ресурсного центру в Ірпені - буду докладати зусиль, щоб це розвивалось надалі».

 


Вячеслав Гусев, координатор програм Польсько-української фундації співпраці ПАУСІ:

«На даному етапі в Ірпені потрібно створити в Міській раді ресурсний центр для ОСББ, консультувати і прямо виконувати державні рекомендації і накази про створення ОСББ в Україні. Створити інститут навчання для голів ОСББ. Після чого ринок ОСББ зможе ефективно працювати».