УКРАЇНСЬКІ АКТИВІСТИ В ПОЛЬЩІ – КРОКИ  ДО ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ

 

alt   alt

 

Вся Україна в очікуванні пидписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, що має відбутися у листопаді цього року. Багато сил політиків та громадських організацій витрачено на перемовини, просвітницькі кампанії, роз'яснення та публікації. Проте останнім часом ми спостерігаємо досить багато провокацій щодо Європи. Проте чи впливають ці дивні провокації на молодь? Як молодь дивиться на інтеграцію з ЄС, на впровадження європейських стандартів в Україні? Позиція молоді особило зрозуміла, коли вони пертаються з поїздок до ЄС.


10-19 липня 2013 року група молодих активістів Приірпіння та Вишневого взяли участь у черговому міжнародному молодіжному обміні за підтримки Іменного фонду Дмитра Войцеха, програми «Молодь в дії» та Фонду громади Приірпіння. Обмін відбувався біля міста Катовіце, Польща. Захід відбувся під гаслом "Тримай ритм" та був присвячений здоровому способу життя для молоді. 35 представників Польщі, України, Шотландії та Білорусі обговорювали питання спорту та здоров'я у різних країнах, ходили в походи та їздили на екскурсії, відвідували аквапарк та «Місто мавп» (підвісні канатні дороги), відвідували культурні фестивалі, займалися ігровим спортом (футбол, волейбол, плавання тощо) та просто весело проводили час у гарній міжнародній компанії.


Найважливішим у таких поїздках є те, що молодь різних країн позбавляється щодо стереотипів. У веселій компанії стає зрозумілим, що усі ми рівні, схожі, відкриті та дружні, яку б країну ви не представляли. А молоді люди прагнуть одного і того ж: стабільності, успіху, достатку, здійснення мрій. Також очевидним стає рівень життя в ЄС, що значно випереджає український. Учасники з України неодноразово згадували, що хотілося б Євроінтеграції не тільки аби стати частиною розвинутої Європи, але в першу чергу підвищити рівень життя в рідній країні до стандартів ЄС.

 


Ганна Мерзлякова, студентка Ірпінського економічного колледжу:


«Перше, що кидається в очі в Польщі - це розвиток інфраструктури, прикладом можу назвати навіть той же вокзал у малесенькому містечку Завєрце, де можна було зайти у буфет, сувенірний магазинчик і навіть відправити безкоштовно електронний лист із своїм зображенням рідним. Місцеві електрички з нашими не зрівняти. Люди в Польщі привітні. Якщо дивитися на дизайн місцевих будинків, вражає відсутність двохметрових парканів, що повністю закривають будинок. Це свідчить про те, що люди можливо і відмежовуються один від одного, але не ховатьюся. Але не можу сказати, що між європейською і неєвропейською молоддю була для мене якась різниця, усі хочуть розвитку для себе і своєї країни. Загалом, враження дуже позитивні від поїздки! Мені сподобалось, було багато цікавого. Дякую за гостинність. Дуже вдячна усім організаторам та місцевому населенню, а також робітникам садиби «Магдаленка» за створення такої приємної атмосфери. Спасибі організаторам!»

 

Павло Рудніченко, учень Ірпінської школи №17:


«Тема спорту для мене актуальна, бо сам я спортсмен. І постійних рух та весела компанія зарядили мене енергією на довго. Я радий, що в мене тепер багато друзів з ЄС. Ми будемо їздити один до одного в гості, можливо сплануємо якісь нові проекти чи зустріч влітку наступного року. Дуже хочеться!»

 

Олександр Халецький, учень Вишневської школи №3:


«Протягом обміну я займався відео зйомкою усього, що ми робили. Це було дійсно цікаво та весело! Незабаром вийде фільм про наші пригоди в ЄС. Як на мене, молодь має більше знати про ЄС та переваги співпраці. А краще приїхати і подивитися, яку країну дійсно хочеться будувати тут у нас – на батьківщині».

 


Фотозвіт за посилання 
http://irpinfond.io.ua/album630426