АКЦІЯ "ЗВІЛЬНИ ВОРЗЕЛЬ ВІД МАКУЛАТУРИ - ВРЯТУЙ ДЕРЕВО!"

 

alt   alt

 

У ворзельській школі №5 пройшло свято здачі макулатури. Був куліш, музика, урочисте перерізання стрічки на акуратному красивому контейнері. Так Фонд громади Приірпіння відзначив активність школярів, які, кинувши клич «Звільни Ворзель від макулатури – врятуй дерево», самі зорганізували збір непотрібного дома паперу.

 

Фотогалерея заходу http://irpinfond.io.ua/album609348

 


Свято стало черговим заходом масштабного проекту, протягом якого з листопада 2012 року більше 120 учнів взяло участь у тренінгах, які провела Анастасія ПОПСУЙ, директор Фонду, та професійні тренери з ораторського мистецтва, відео-монтажу тощо. Загалом проект покликаний залучити, активізувати дітей до корисних справ, самостійно приймати рішення , організовувати заходи. У Приірпінні таким чином сформувалися шкільні активи, що прагнуть позитивних змін.
У ворзельській школі такий актив сформувався з восьмикласників на чолі з Тетяною САВЕНКО. Учні купили ваги і стали ретельно фіксувати хто скільки приніс макулатури. Є свої шкільні рекордсмени. На день Свята вже назбирали більше пів тонни паперу. Ще збиратимуть пару тижнів, а потім здадуть і на виручені кошти куплять інформативні дошки – восени ворзельській школі виповниться 100 років. Тому треба гідно представити її шлях довжиною у століття. Зараз тут навчається 320 учнів, з них половина - учні початкових класів.


Активно долучилися школярі і до приготування куліша з грибами, вникаючи у всі тонкощі приготування каші у казанах, під керівництвом члена організації «Бойовий гопак » Ольги АРГАТ. Дочекалися каші більше 40 дітей. Слава про куліш рознеслась по Ворзелю і деякі з тих, хто пішов раніше додому, поверталися.


- Плюсом цього проекту є те, що у ньому не задіяні ні адміністрація школи, ні вчителі. Діти спілкуються зі шкільним начальством на рівних. Все, що зроблено – заслуга наших активних восьмикласників, – говорить заступник директора Ірина МАЛЬЦЕВА.



- Для цього проекту, що наразі реалізується у 12 навчальних закладах (за підтримки Фонду Богдана ГАВРИЛИШИНА, Іменного фонду Дмитра ВОЙЦЕХА та ГО «Нові обличчя»), найважливішим є те, що діти вчаться самостійно приймати рішення, організовувати заходи, обирати пріоритети діяльності для покращення життя в школі, місті, регіоні. Дуже б хотілося, щоб дорослі більше звертали увагу на ініціативи молоді та відзначали важливість їхніх ідей. Адже в підлітковому віці закладається фундамент поведінки свідомого громадянина, небайдужого жителя свого міста. Тому підтримаймо ініціативи учнів та візьмімо участь у їх починаннях, - сказала Анастасія Попсуй.

 

У нас не розвинута культура роздільного збору сміття. Згідно з соціологічними дослідженнями понад 80 % українців викидають папір на смітники. Протягом року Україна використовує близько 1 млн 500 тис. тонн паперу. У 2010 році було імпортовано близько 215 тисяч тонн макулатури на суму 45 млн доларів.
З однієї тонни макулатури можна виготовити 25 тис зошитів, врятувати 20 – 25 дерев.

 

Данута КОСТУРА