НЕ-УРОК ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ СТАТИ КОМПЕТЕНТНИМ
6 та 7 грудня 2012 року відбулися спеціальні тренінги для активістів 4 шкіл Боярки та Ірпеня в рамках проекту «Вісім життєвих компетенцій, що змінюють поведінку». Цей тренінг має декілька особливостей:
- немає вчителя, мами, тата, наставника. Є тільки учасник, що сам себе оцінює (якщо забажає оцінки) та ставить собі пріоритети,
- кожен вільний у виконанні завдань як того хоче (правильних відповідей ніхто не знає, і в той же час кожен правий по-своєму),
- можна пити каву чи чай під час заняття, танцювати, слухати музику. Розвиток – це задоволення.
Тренінги за проектом відбуваються згідно європейського підходу у неформальній освіті, що надто затребувана у сучасному ЄС. Молоді люди через спеціальні тренінги та заняття самостійно оволодівають компетенціями, вчаться шукати себе, свої мрії, свій шлях реалізації у житті, розкриття свого потенціалу, ламання стереотипів, стирання меж дійсності, яка нав’язується телебаченням, системою освіти, батьками, вулицею. Заняття не проходять у форматі шкільного-навчально виховного процесу, і тому є НЕ-уроками.
У проекті беруть участь 12 навчальних закладів Києво-Святошинського району: 2 боярські, 1 ворзельська, 2 гостомельські, 1 коцюбинська та 6 ірпінських.
У грудні відбуваються тренінги для активу кожної школи-учасниці, у січні відбудуться новітні заняття з ораторського мистецтва та дебатування, у лютому учасники вчитимуться писати проекти для школи та громади, а в березні кожна молодіжна група матиме змогу виграти на виконання свого проекту необхідну суму коштів. Вирішувати про надання та визначати обсяг фінансування проектів буде також молодь від Молодіжного банку.
«На цих заняттях я впевнилася в тому, що наша молодь – свідома, сильна та світла. Школярі прагнуть кращого, прагнуть самореалізації, знайти себе, допомогти другу, шанувати батьків. Чомусь сучасність трактує поведінку молодих людей як неадекватну та агресивну. Але, ні, шановні, це так себе поводять люди старші. Наша молодь заслуговує на розуміння та трішечки віри в них. Виконання деяких завдань показало, що у молоді дійсно нема чіткого розуміння ЦІННОСТЕЙ. Але це точно не їх провина. То може це питання до нас, дорослих, - які в нас цінності? Який ціннісний приклад ми показуємо нашим дітям?», - Анастасія Попсуй.
Проект «Вісім життєвих компетенцій, що змінюють поведінку» виконується за фінансової підтримки благодійного фонду Богдана Гаврилишина, Іменного фонду Дмитра Войцеха, за підтримки СОГ «Демократична Київщина» та за сприяння відділу освіти Ірпінської міської ради.
Фотозвіти заходів за посиланнями http://irpinfond.io.ua/album579063 та http://irpinfond.io.ua/album579068
Про що мріють сучасні підлітки? За посиланням тут http://vk.com/album16722922_166421947 та http://vk.com/album16722922_166557241
|