СТВОРЕННЯ ОСББ ТА ОСН

ІДЕЯ: звичайні жителі Ірпеня та прилеглих селищ готові вносити зміни у рівень послуг ЖЕКів, систему вивозу сміття, облаштування прибудинкових територій та іншого. Європейські, американські та українські практики свідчать про те, що навіть за належного врядування в містах, місцеве населення об’єднується для покращення ситуації в їхніх громадах самостійно вирішуючи нагальні проблеми. Хоч жителям Приірпіння потрібно контролювати владу та моніторити перерозподіл наших податків задля добробуту українців, проте багато що мешканці міста можуть вирішити самостійно - громадою, об’єднавшись задля покращення ситуації в домівках, біля будинків, на вулицях. І для цього достатньо просто стати більш активним жителем свого міста.
Про реформування сфери житлово-комунального господарства кажуть в Україні останні 20 років. На рівні Міністерств і було прийнято рішення переходу від ЖЕК на послуги приватних компаній, які на рівні конкуренції будуть надавати якісні послуги управління нерухомістю. Але на практиці процес відмови від ЖЕК і переходу на альтернативний шлях управління не так простий. Навчання та інформаційної підтримки вимагають не тільки мешканці будинків, а й сам малий бізнес.
МЕТА:  популяризація та підтримка процесу створення субєктів управління нерухомістю: 1) органів самоорганізації населення в Приірпінні та 2) Обєднання співвласників багатоквартирних будинків. Проект спрямований на підтримку самоорганізаційних ініціатив, надання юридичних та бухгалтерських консультацій ініціативним групам, фінансова підтримка кращих ініціатив.
Проект покликаний поміняти систему відносин у комунальній сфері між споживачами послуг у громаді, постачальниками послуг та ролі держави в цьому процесі. Ці відносини повинні бути перетворені в прозоре партнерство і ринкові умови співпраці.
ОРГАНІЗАТОРИ: Фонд громади Приірпіння та Іменний фонд Дмитра Войцеха.
ПАРТНЕРИ: Громадська рада Приірпіння, СОГ «Демократична Київщина», виконком та комісія ЖКГ Ірпінської міської ради.
ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА: Посольство Республіки Польща в Україні, Іменний фонд Дмитра Войцеха
ТЕРМІН ВИКОНАННЯ: 22 травня 2013 року – 31 грудня 2013року
УЧАСНИКИ: звичайні жителі Приірпіння (офісні працівники, водії, продавці, студенти тощо), що не мають змоги займатися діяльністю громадських організацій, але спроможні приділяти час для участі у заходах з покращення життя на своїй території та в своїх будинках. Активісти, що готові створювати органи самоорганізації населення (ОСН) або обєднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Представники бізнесу, що готові надавати якісні послуги обслуговування нерухомості.
ЗАХОДИ: зустрічі з жителями Приірпіння, роз’яснення особливостей та принципів роботи ОСН та ОСББ, проведення круглих столів, надання консультацій ініціативним групам, проведення кампанії фінансової підтримки ініціатив (за умови уже частково сформованої суми коштів жителями будинку чи вулиці), проведення навчань польським експертом для ОСН, ОСББ та Управляючих компаній.